SP nr 1 najlepsze w 4. etapie IX edycji Ligi Mistrzów BRD

Na najwyższym stopniu podium uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach zakończyli 4. etap IX edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się 16 lutego w Zespole Szkół nr 1. Drużyna Gimnazjum nr 1 była druga. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jakub Długosz (SP1).

Po raz kolejny w Koluszkach, w okresie ferii zimowych spotkała się krajowa czołówka drużyn BRD ze szkół podstawowych i gimnazjów z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i łódzkiego. Młodzież rywalizująca w zawodach musiała wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, ale także poradzić sobie z zadaniami z zakresu ratownictwa medycznego, opatrywaniem ran, złamań czy krwotoków. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe.

Drużyna Gimnazjum nr 1 w Koluszkach ukończyła koluszkowską eliminację i cały turniej na 2. miejscu. Ich młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach zdobyli 1 miejsce, a w klasyfikacji generalnej po czterech konkursach zajęli 3. miejsce. Najlepszym zawodnikiem wśród uczniów szkół podstawowych okazał się Jakub Długosz z koluszkowskiej „Jedynki”. Natomiast trzecie miejsce wśród najlepszych gimnazjalistów zgarnął Jakub Spała.

Konkurencje sprawdzające wiedzę z zakresu ruchu drogowego i jazdy rowerem przeprowadzili pracownicy wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej komendy policji. Natomiast strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pomogli organizatorom w sprawach związanych z logistyką imprezy i przeprowadzili konkurencję pierwszej pomocy. Patronat honorowy nad turniejem objęli starosta powiatu łódzkiego wschodniego Andrzej Opala oraz burmistrz Koluszek Waldemar Chałat. Organizatorami turnieju byli Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach i Młodzieżowy Klub Motoryzacyjny „JEDYNKA”.